Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK WYJAZDY GRUPOWE  |   tel/fax +48 33 822 70 93  |  kom. +48 501 295 530  |  Napisz do nas | RODO

P 600 Kraków - 1 dzień

Print Friendly, PDF & Email

Szanowni Państwo

Doceńmy położenie geograficzne szkół z rejonu Bielska-Białej oraz fakt, iż wystarczy przejechać zaledwie 100 km by w setną rocznicę odzyskania niepodległości oddać cześć człowiekowi bez, którego ta niepodległość nie byłaby możliwa. Marszałek Józef Piłsudski swój stosunek do Krakowa określił tymi słowy: „Kraków  pamiętajmy – nie jest tylko olbrzymią, czarowną, dźwigającą serce mogiłą wielkiego narodu. Kraków jest współczesnym miastem i jedną ze stolic Polski. Właśnie Kraków wyróżnia się między innemi miastami tem, że najłatwiej w niem było zawsze przeprowadzić współpracę ludzi i stronnictw.”

PROGRAM WYCIECZKI, a raczej lekcji historii, języka polskiego i PATRIOTYZMU:

  • 8.00 zbiórka, spotkanie z pilotem i wyjazd z rejonu Bielska w kierunku Krakowa. / Po drodze w autokarze pilot dokona prezentacji całego program wyjazdu, głównych tez i założeń, które chcemy osiągnąć oraz tych aspektów projektu na, które należy zwrócić szczególną uwagę /
  • 10.30 przyjazd do Krakowa,  zwiedzanie miejsc związanych z pobytem Marszałka w Krakowie rozpoczniemy od Błoni i Oleandrów skąd w 1914 roku wyruszyła na front I Kompania Kadrowa – zapraszamy do Muzeum Czynu Niepodległościowego – Domu im. Józefa Piłsudskiego, zgromadzono tu mnóstwo bardzo cennych pamiątek związanych nie tylko z samym Marszałkiem ale z wieloma znanymi osobistościami z życia Krakowa i Polski, z ludźmi, którzy wywalczyli dla nas dzisiejszą wolność.
  • 12.30 przejście w rejon Jamy Michalika gdzie Marszałek bardzo często spotykał się z legionistami
  • 13.30 przejście pod Wawel gdzie u stóp zamku zobaczymy jeden z domów w którym mieszkał Marszałek w czasie pobytu w Krakowie / za pierwsze mieszkanie Marszałka uchodzi nieznany z numeru budynek vis a vis Wawelu / po drodze na Wawel wejdziemy na podwórzec Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego gdzie 12 marca 1920 roku Senat UJ przyznał  marszałkowi  doktorat honoris causa. Następnie udamy się do Krypty Srebrnych Dzwonów na Wawelu do miejsca spoczynku Marszałka.
    Mieszkańcy Krakowa wielokrotnie uhonorowali Marszałka w różny sposób, otrzymał 3.10.1933 tytuł honorowego obywatela Krakowa, jego imieniem nazwano most, ulicę i wzniesiono mu kilka pomników, część z nich zobaczymy.
  • 14.30 przejazd autokarem do Lasku Wolskiego, w latach 30-stych na wzgórzu Synowiec Naród Polski – usypał Marszałkowi Mogiłę Mogił, nazywaną od tego czasu Kopcem Piłsudskiego. Znalazła się tam ziemia z pół bitew na których wojsko polskie przez ostatnie wieki walczyło o naszą niepodległość. Czeka nas krótki spacer oraz wejście na kopiec z którego rozpościera się panorama na Kraków.
  • 16.00 powrót do autokaru, około 16.30 wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót w rejon Bielska około 19.00.
Galeria: 
W koszcie ujęto: 

Przejazd autokarem lub busem o podwyższonym standardzie dobranym do wielkości grupy, opiekę pilota  na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW, parkingi, podatek VAT, opłaty drogowe w kraju, bilety wstępów ujęte w ofercie, przewodników dodatkowych w zwiedzanych obiektach.

Cennik: 
Ilość osób:Cena:Rabaty
13 - 17 osób płatnych155,00 zł+ 2 osoby 100 % rabatu
18 - 29 osób płatnych135,00 zł+ 2 - 3 osoby 100 % rabatu
30 - 39 osób płatnych115,00 zł+ 3 osoby 100 % rabatu
40 - 64 osób płatnych95,00 zł+ 4 - 6 osoby 100 % rabatu
65 - 90 osób płatnych89,00 zł+ 6 - 9 osoby 100 % rabatu

 

Powyższe ceny obowiązują w danym roku kalendarzowym za wyjątkiem okresów: / Święta Wielkanocne, Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, ferie zimowe - dotyczy miejscowości górskich, długie weekendy majowe i czerwcowe / w tych okresach będziemy przygotowywać dla Państwa indywidualne kalkulacje w związku ze wzrostem cen za zakwaterowanie i wyżywienie w większości obiektów noclegowych i hoteli zarówno w kraju jak i zagranicą.

Partnerzy