Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK WYJAZDY GRUPOWE  |   tel/fax +48 33 822 70 93  |  kom. +48 501 295 530  |  Napisz do nas | RODO

Najczęściej zadawane pytania

Szanowni Państwo

Ze względu na obecną sytuację społeczno-gospodarczą kraju i zmieniające się koszty poszczególnych składowych każdej imprezy turystycznej nie jesteśmy w stanie podawać na stronach internetowych czy w katalogach cen danej wycieczki aktualnej na cały najbliższy rok. Ponadto cena paliwa i wszystkich usług przewozowych tak mocno wzrosła, że zostaliśmy zmuszeni również do zweryfikowania wielkości i ilości przedziałów ilościowych w danej grupie, które mają bezpośredni wpływ na wielkość ceny usługi turystycznej. Specyfikacja nowych grup znajduje się bezpośrednio pod każdą z ofert turystycznych. Aby uniknąć nieporozumień związanych z różnymi cenami w katalogach z poprzednich lat oraz na naszych stronach www prosimy po wybraniu interesującej Państwa wycieczki o kontakt z biurem / telefoniczny lub mailowy /. Tego samego dnia otrzymacie Państwo - aktualną na dzień złożenia zapytania - cenę wycieczki.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności ale nie jesteśmy w stanie czasem 2 razy w danym miesiącu zmieniać ceny 300 ofert a każdą z nich w 5 przedziałach cenowych.

Print Friendly, PDF & Email

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA ZWIĄZANE Z ZAMAWIANIEM IMPREZ oraz ICH OMÓWIENIE  i  WŁAŚCIWA INTERPRETACJA

WYŻYWIENIE NA WYCIECZKACH / czym różni się kolacja od ciepłej kolacji i obiadokolacji?/

Ze względu na różne interpretacje klientów dotyczących  ogólnie stosowanych określeń w restauracjach, pensjonatach i hotelach w zakresie wyżywienia wyjaśniamy, iż każdorazowo gdy mówimy o K O L A C J I - jest to przykładowo: pieczywo, wędlina, ser żółty, pomidor, ogórek oraz herbata /w dowolnej konfiguracji/. C I E P Ł A  K O L A C J A oznacza np. gulasz, bigos, wątróbkę, kiełbasę na ciepło, fasolkę po bretońsku lub jajecznicę z pieczywem oraz herbatę. Natomiast O B I A D O K O L A C J A to dwudaniowy obiad /zupa plus drugie danie/ podany w porze kolacji. Prosimy sprawdzać jakie posiłki oferuje Biuro w konkretnej wycieczce, oczywiście każdorazowo na Państwa wniosek możemy uwzględnić zmiany zarówno w wyżywieniu jak i w programie wycieczki, a nową kalkulację po zmianach z tego tytułu podamy do 24 godzin.

REASUMUJĄC prosimy uważnie czytać jakie posiłki są zawarte w interesującej Państwa ofercie, jeżeli macie wątpliwości co oznaczają poszczególne sformułowania to warto poprosić przed podpisaniem umowy o wyjaśnienie pracownika biura. W umowie na Państwa wniosek możemy skorygować i zmienić rodzaj i ilość wyżywienia z oferty. Każda taka korekta niesie z sobą także korekty ceny usługi.

OKREŚLENIE  STANDARDU  AUTOKARÓW I BUSÓW – używanych do transportu w czasie wycieczek szkolnych, zielonych szkół, kolonii i obozów

  • STANDARD PODSTAWOWY TURYSTYCZNY – klasyczny fotel / nie uchylny /, nadmuchy ciepłego lub zimnego powietrza – nie mylić z klimatyzacją
  • STANDARD PODWYŻSZONY - uchylne fotele, klimatyzacja, DVD, nagłośnienie
  • STANDARD LUKSUSOWY – uchylne fotele, klimatyzacja, DVD, nagłośnienie, cafe bar, WC, /WI-FI to opcja dodatkowa /

OKREŚLENIE  STANDARDU  ZAKWATEROWANIA  dzieci i młodzieży w czasie wycieczek szkolnych, zielonych szkół, kolonii i obozów

Organizator – Biuro podróży BARTEK zapewnia swoim klientom w czasie organizacji imprez turystycznych dla dzieci i młodzieży podstawowy standard turystyczny zakwaterowania który obejmuje zakwaterowanie w: pensjonatach, domach wczasowych, domach i ośrodkach wypoczynkowych, schroniskach górskich, schroniskach młodzieżowych, motelach i hostelach. W ramach świadczeń klient otrzymuje zakwaterowaniu w pokoju wieloosobowym od 4-10 osób, dopuszczalne są łóżka piętrowe. Węzły sanitarne, wc i prysznice ogólnodostępne na korytarzach. Powyższy standard jest ujęty w kalkulacjach wycieczek szkolnych.

UWAGA – od 7 lat Biuro stara się bez podnoszenia kosztów imprez turystycznych dla dzieci i młodzieży  w ramach oferowanych usług podnosić standard zakwaterowania na poszczególnych kierunkach czy w konkretnych miastach a w ramach aktualnych promocji może nawet zakwaterować taką grupę młodzieżową w hotelu***. Nie znaczy to jednak że grupa korzystająca z podwyższonego standardu  np. w maju może się ubiegać o jakiekolwiek zwroty lub dopłaty od Biura jeżeli np. w miesiącu wrześniu będzie zakwaterowana w standardzie zgodnym z tym opisanym w katalogu. Każdorazowo szczegółowo określa to umowa - zgłoszenie w której zawarte są poszczególne świadczenia.

Co oznacza na wycieczce szkolnej określenie: Opieka GRATIS lub OPIEKA ZE 100% RABATEM:

Ponieważ wśród naszych klientów spotkaliśmy się z  różnymi interpretacjami pojęcia „bezpłatnej opieki tzw. gratisów” w czasie wycieczek szkolnych, przedstawiamy poniższy przykład ilustrujący właściwą wykładnię w tym zakresie, jednocześnie informujemy, że pojęcie bezpłatnej opieki określane jest w katalogu jako osoby z rabatem 100%. PRZYKŁAD: Grupa od 30 do 39 osób płatnych po 115,00 zł./os  + 3 osoby ze 100% rabatem/.

WYJAŚNIENIE: W grupie osób  pomiędzy 30 a 39 osób / np. 36 dzieci / każde z nich płaci za wycieczkę 115,00 zł natomiast  3 osoby opieki podróżujące z dziećmi mają 100% rab. Te 3 osoby to 3 dodatkowe osoby powyżej 36 dzieci płatnych / np. 2 wychowawców i 1 rodzic, którzy jadą bezpłatnie / Stosujemy zasadę na każde 10 dzieci 1 opiekun otrzymuje 100% rabatu w czasie wycieczki szkolnej.

ZAKWATEROWANIE  OPIEKI  na wycieczce szkolnej

Osoby dorosłe - nauczyciele, rodzice w czasie wycieczek szkolnych są kwaterowani w pokojach 2,3 i 4 osobowych, jeżeli  dany pensjonat, ośrodek wczasowy czy schronisko młodzieżowe dysponuje pokojami z łazienkami to właśnie one w pierwszej kolejności są przydzielane opiece. Jeżeli w danym obiekcie są pokoje 1 osobowe to kwaterujemy w nich w pierwszej kolejności Pana kierowcę i Pana lub Panią pilot, ponieważ odpowiadając za bezpieczeństwo grupy oraz realizację programu muszą być wypoczęci. Jeżeli ktoś z opieki życzy sobie być zakwaterowany w pokoju 1 osobowym lub w pokoju 2 os do pojedynczego wykorzystania / Pod warunkiem, że obiekt noclegowy dysponuje takim wolnym pokojem / to ponosi za to dodatkowy koszt w wysokości 90 zł/os. za 1 noc. Im wcześniej zostanie zgłoszone zapotrzebowanie na taki pokój tym większa szansa istnieje iż uda się taki pokój dodatkowo zarezerwować.

CENY   WYCIECZEK  SZKOLNYCH w tym katalogu – są skalkulowane dla szkół z Bielska-Białej. DLA SZKÓŁ Z POZA TEGO TERENU INDYWIDUALNIE KALKULUJEMY CENY DOJAZDU, JEST TO KOSZT DODATKOWY.

ZAMAWIANIE imprez, rezerwacje i podpisywanie umów z B.P. BARTEK

mprezy w „Bartku” można zamawiać telefonicznie, za pomocą Internetu lub osobiście w siedzibie firmy w Bielsku-Białej przy ul. Zagrody 150 od   8-16.00 od poniedziałku do piątku i od 9.00 – 13.00 w soboty. Na życzenie klienta dopełniamy formalności związanych z wycieczką bezpośrednio w szkole jeżeli tylko jest to możliwe. Aczkolwiek 95% formalności związanych z zamówieniami wycieczek w roku szkolnym 2017/2018 dokonaliśmy już za pomocą telefonu, faxu i Internetu. W katalogu wycieczek szkolnych skalkulowano imprezy dla dzieci uczących się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Natomiast imprezy turystyczne dla nauczycieli opracowano w specjalnym - oddzielnym katalogu. Wycieczki w obu katalogach różnią się świadczeniami i ceną.

Uwaga - indywidualne kalkulacje imprez na specjalne życzenie wg Państwa programów przedstawiamy następnego dnia. Każdorazowo rezerwację wycieczki potwierdza umowa i wpłata 30% zaliczki po jej podpisaniu, przy wycieczkach szkolnych* pozostałą część należności należy wpłacić najpóźniej na  7 dni przed   wyjazdem. Na wniosek nauczyciela należność możemy rozłożyć na 2-3 dogodne raty. Korzystając z naszych promocji proszę pamiętać iż korzyści wypływające dla Państwa w ramach poszczególnych promocji się nie sumują. A poszczególne promocje są ograniczone czasowo.

W kalkulacjach krajowych imprez turystycznych / wycieczkach szkolnych stosujemy pięć  przedziałów ilościowo-cenowych:

  1. od  13 – 17 osób płatnych + 2 osoby opieki /100% rabatu/*, - bus
  2. od  18 – 29 osób płatnych + 2 - 3 osoby opieki /100% rabatu/*, - bus lub mały autokar
  3. od  30 – 39 osób płatnych + 3 osoby opieki /100% rabatu/*, - mały lub klasyczny autokar
  4. od  40 – 64 osób płatnych + 4 - 6 osób   opieki /100% rabatu/*
  5. od  65 – 90 osób płatnych + 6 - 9 osób   opieki /100% rabatu/*

W kalkulacjach zagranicznych imprez turystycznych / wycieczkach szkolnych stosujemy dwa  przedziały ilościowo-cenowe:

  1. od  30 – 39 osób płatnych + 3 osoby opieki /100% rabatu/*, - mały lub klasyczny autokar
  2. od  40 – 55 osób płatnych + 4 osoby opieki /100% rabatu/*

Każdorazowo tak dopasowujemy pojemność autokaru lub busa aby wszystkie podróżujące nimi osoby miały miejsca siedzące, proszę zatem nie wymagać aby grupa 20 – 30 dzieci poróżowała 60-cio osobowym autokarem. *Przy obsłudze dużych grup nie mieszczących się w jednym autokarze, w zależności od ilości uczestników przygotowujemy dla danej grupy indywidualne kalkulacje i różne warianty transportu:  1.autokar jednopokładowy + bus, 2. autokar piętrowy, 3. Albo 2 lub więcej autokarów klasycznych zabierające np. po 49 osób każdy.

Serdecznie zapraszamy

 

Partnerzy