Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK WYJAZDY GRUPOWE  |   tel/fax +48 33 822 70 93  |  kom. +48 501 295 530  |  Napisz do nas | RODO

K 50. EC 1 najnowsze CENTRUM NAUKI i TECHNIKI - ŁÓDŹ 2 dni

Przepraszamy Państwa ale ze względu na szereg podwyżek od 1 stycznia 2022 dotyczących wszystkich usług turystycznych aktualny koszt konkretnej wycieczki uzyskacie po kontakcie z Biurem.

Print Friendly, PDF & Email

/ pełna nazwa kompleksu to „EC 1 ŁÓDŹ – MIASTO KULTURY”/ kino sferyczne, najnowsze w Europie – Planetarium i 150 stanowisk na 8.000 m2/ oraz Manufaktura – „Ziemia obiecana”. To 2 ponad czasowe kompleksy urbanistyczne oparte na infrastrukturze zabudowań fabrycznych z XIX wieku, którym nadano nowe funkcje oraz ulica, która urosła do rangi symbolu – ul. Piotrkowska. Współczesna Łódź zaskakuje rozmachem oraz swoją ofertą turystyczną, może śmiało konkurować z Warszawą czy Wrocławiem i uwaga w pewnych aspektach W Y G R Y W A.

I dzień: 7.00 zbiórka, spotkanie z pilotem i wyjazd /z rejonu Bielska-Białej /, Po drodze krótki postój na rozprostowanie nóg.

11.30 Łódź - zwiedzanie rozpoczynamy od pierwszego z 2 kompleksów: MANUFAKTURY, która tworzy zwarty kompleks 13 historycznych budynków oraz nowo wybudowanego centrum handlowego na łącznej powierzchni 27 hektarów – czy li tyle ile zajmuje 38 boisk piłkarskich. Zobaczymy dawne imperium Izraela Poznańskiego: drukarnię, elektrownię, straż pożarną, tkalnię niską ale również ogród pałacowy. Szczegółowo zapoznamy się ze zbiorami dwóch najciekawszych muzeów na terenie Manufaktury:

  • Muzeum Fabryki mieszczącego się w dawnej wykańczalni tekstyliów oraz
  • Muzeum Miasta Łodzi w Pałacu Izraela Poznańskiego

Tam wszystko ma swoje znaczenie, atmosfera, uruchomione krosna i ich hałas, zapach smarów i przędzy aż po najwspanialsze eksponaty zgromadzone w Pałacu Poznańskiego.

Około 15.00 przejdziemy do jednego z najbardziej nietypowych muzeów w Polsce – MUZEUM KANŁU „DĘTKA”, ukrytego pod placem Wolności. XIX sto wieczna Łódź to prawdziwy tygiel narodów, żyli tu i pracowali obok siebie Niemcy, Polacy i Żydzi. Bogacili się i bankrutowali a Łódź rozwijała się jak nigdy dotąd. Niestety przyszła II wojna światowa i czas szczególnie tragiczny dla żydowskich mieszkańców Łodzi. Dlatego około 16.00 wsiadamy do autokaru i jedziemy w rejon 1 z dwóch największych cmentarzy żydowskich na świecie gdzie na obszarze prawie 40 hektarów pochowano ponad 180.000 ludzi. Zobaczymy tam również największe na świecie mauzoleum Poznańskiego. Zaledwie ulicę dalej znajduje się LITZMANNSTADT GETTO (1940-1944) było ono drugim - po getcie warszawskim – najliczniejszym skupiskiem ludności żydowskiej w Polsce. Z chwilą jego likwidacji w 1944 roku przebywało w nim 160.320 Żydów – głównie mieszkańców Łodzi. W grudniu 1942 roku na terenie getta powstał obóz dla dzieci i młodzieży polskiej, przez który do

stycznia 1945 roku przeszło około 1600 małych więźniów. W parku Szarych Szeregów powstał pomnik Martyrologii Dzieci w kształcie pękniętego serca. W drodze do hotelu już z okien autokaru zobaczymy jeszcze STACJĘ RADEGAST – od 1941 roku była to stacja końcowa dla żydów deportowanych z Europy zachodniej i Cyganów z Austrii. Od 1942 roku wyruszały stąd transporty do obozów zagłady. Ogółem przez STACJĘ przeszło około 200.000 Żydów. Około 19.00 zakwaterowanie, 20.00 uroczysta obiadokolacja z lampką wina i nocleg.

II dzień: 8.00 śniadanie, wykwaterowanie. 9.00 Dalsze zwiedzanie Łodzi rozpoczynamy od wizyty na najnowszym, futurystycznym dworcu PKP w Polsce. Stąd mamy tylko do przejścia na druga stronę ulicy do drugiego wielkiego kompleksu urbanistycznego EC 1 ŁÓDŹ – Miasto Kultury, które powstało na terenie dawnej Elektrociepłowni i obecnie jest największym i najnowocześniejszym w Polsce CENTRUM NAUKI i TECHNIKI. Wewnątrz kompleksu znajdują się: Centrum Nauki i Techniki, Planetarium, Kino Sferyczne, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej.

W ramach 2 godzinnego pobytu w cenie wycieczki rezerwujemy dla Państwa :

  • pokaz w Kinie Sferycznym
  • oraz wizytę w Planetarium – najnowocześniejszym w Europie
  • Te 2 elementy dają pogląd zwiedzającym na temat możliwości EC1
  •  Oczywiście jesteśmy otwarci na Państwa propozycje i możemy dosłownie cały dzień spędzić w EC 1 i to np. tylko w czasie wycieczki 1 dniowej lub 1 z dwóch dni z wycieczki 2 dniowej.

Około 12.30 przejazd autokarem na plac Niepodległości gdzie zaczyna się symbol Łodzi i jej główna arteria kulturalno-turystyczna: ul. Piotrowska. Spacerując nieśpiesznie z pilotem po najdłuższym deptaku w Polsce dosłownie co kawałek będziemy mogli zobaczyć coś ciekawego. Turysta nie ma prawa się tutaj nudzić, wśród pomników, ławeczek i postaci warto zwróć uwagę na:

  • Trzech Fabrykantów, Lampiarza, Fortepian Artura Rubinsteina, Misia Uszatka, Ławeczkę Tuwima, Pomnik Schillera, Kuferek Reymonta, ale również pałace, fabryki i niesamowite graffiti, które w łodzi doszło do poziomu sztuki

Około 15.30 wrócimy w rejon zwiedzanego w pierwszym dniu Muzeum Kanału DĘTKA i tu pożegnamy się z Łodzią.

16.00 wyjazd w kierunku Bielska, powrót planujemy około 21.00

W koszcie ujęto: 

przejazd autokarem lub busem o podwyższonym standardzie dobranym do wielkości grupy, opiekę pilota na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW, parkingi, podatek VAT, opłaty drogowe, bilety wstępów ujęte w ofercie, dodatkowych przewodników w zwiedzanych obiektach, Wyżywienie: 1obiadokolacja i 1 śniadanie. Nocleg pokoje 2,3,4 os z łazienkami.

Dopłaty:

Do pokoju 1 os – 90 zł/os za 1 noc, Specjalistyczne diety – indywidualna wycena, Dodatkowe wyżywienie po obiadokolacji /

Cennik: 
Ilość osób:Cena:
13 - 17 osób płatnych529,00 zł
18 - 29 osób płatnych509,00 zł
30 - 39 osób płatnych439,00 zł
40 - 55 osób płatnych379,00 zł

 

Powyższe ceny obowiązują w danym roku kalendarzowym za wyjątkiem okresów: / Święta Wielkanocne, Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, ferie zimowe - dotyczy miejscowości górskich, długie weekendy majowe i czerwcowe / w tych okresach będziemy przygotowywać dla Państwa indywidualne kalkulacje w związku ze wzrostem cen za zakwaterowanie i wyżywienie w większości obiektów noclegowych i hoteli zarówno w kraju jak i zagranicą.

Partnerzy