Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK WYJAZDY GRUPOWE  |   tel/fax +48 33 822 70 93  |  kom. +48 501 295 530  |  Napisz do nas | RODO

P 1.2 NOWOŚĆ 2019 SPACER w CHMURACH – 1 dzień Krynica Zdrój WIEŻA WIDOKOWA / Słotwiny Arena, jest to polska wersja czeskiego „Spaceru w chmurach” z Dolnej Morawy i słowackiego „Spaceru w koronach drzew”

Przepraszamy Państwa ale ze względu na szereg podwyżek od 1 stycznia 2022 dotyczących wszystkich usług turystycznych aktualny koszt konkretnej wycieczki uzyskacie po kontakcie z Biurem.

Print Friendly, PDF & Email

KILKA SŁÓW WYJAŚNIENIA:

Pierwsza w Polsce wieża widokowa w koronach drzew o unikalnej konstrukcji drewnianej - Krynica-Zdrój, Słotwiny Arena. To niezwykła drewniana konstrukcja wieży o wysokości 49,5 metra budowana jest na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m. ) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Do wieży prowadzić będzie specjalnie skonstruowana „drewniana ścieżka” wznosząca się stopniowo do góry, podpierana przez 18 wież wsporczych i 87 słupów.

Przy projektowaniu ścieżki pierwszy raz w Europie zastosowano w dwóch miejscach system piętrowej ścieżki. Dzięki zastosowaniu wyjątkowego drewna z robinii akacjowej, zwanej potocznie akacją, inżynierowie tworzą solidną konstrukcję spełniającą zarówno standardy bezpieczeństwa, jak i gwarantującą walory estetyczne. Umiejscowienie trasy w koronach drzew niewątpliwie spotęguje doznania związane z podziwianiem walorów krajobrazowych okolicy. Łączna długość ścieżki wynosić będzie 1030 metrów. Na trasie zwiedzający będą mogli bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, będzie mierząca 60 metrów długości zjeżdżalnia. Inwestycja realizowana jest w ośrodku narciarskim Słotwiny Arena przy ul. Słotwińskiej 51A w Krynicy-Zdroju. Obiekt będzie całoroczną infrastrukturą turystyczno-rekreacyjną. Na wieżę będzie można się dostać nowoczesną, 6 osobową kolejką krzesełkową Doppelmayr, wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe lub wejść spacerem utwardzoną, widokową drogą. Do wieży będzie prowadziła ścieżka w koronach drzew. Natomiast przedstawiona przez nas wizualizacja ma na celu zaprezentowanie samej bryły wieży i ścieżki w całej okazałości. W rzeczywistości konstrukcja powstaje wśród pięknego drzewostanu, na który składają się dorodne i wyjątkowe drzewa, takie jak: buki, jodły oraz świerki. Ten wyjątkowy projekt jest pierwszym tego typu w Polsce i ma szansę stać się jedną z głównych atrakcji regionu. To najwyższa drewniana wieża widokowa, wykonywana i tworzona przez polskich konstruktorów, architektów i cieśli.

Program:

7.00 wyjazd ze szkoły /z rejonu Bielska-Białej/ przejazd do Krynicy Zdroju. Z parkingu udajemy się do dolnej stacji kolejki krzesełkowej. Kanapy są 6-cio osobowe, każda posiada osłonę przeciw opadom. Trasa kolejki jest ciekawa pod względem otaczających nas po drodze widoków. Na szczycie wchodzimy na specjalnie przygotowaną, bezpieczną i bardzo widokową „Ścieżkę ” o długości 1030m. Po drodze czekają na nas punkty widokowe. Na końcu Ścieżki wchodzimy okrężnie na wieżę widokową. Panorama roztaczająca się z góry rekompensuje trud wejścia na górę prawie 50 metrowej wieży. Droga powrotna przebiega podobnie. Schodzimy na Ścieżkę a następnie  udajemy się do górnej stacji kolejki. Zjeżdżamy na dół i wsiadamy do autokaru. Przejazd do centrum Krynicy, spacer z pilotem po słynnym deptaku i koniecznie wizyta w krynickiej pijalni wód mineralnych połączona z ich degustacją. Wyjazd w drogę powrotną około 15.00-15.30. Powrót do szkoły około 19.00-19.30

WŁAŚCICIEL OBIEKTU ZAPEWNIŁ NAS, IŻ OTWARCIE NASTĄPI JESIENIĄ 2018 ROKU

Dostępna wersja 2 dniowa - wycieczka P.132.1 - kliknij

Galeria: 
W koszcie ujęto: 

Przejazd autokarem lub busem o podwyższonym standardzie dobranym do wielkości grupy, opiekę pilota na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW,  parkingi, podatek VAT, opłaty drogowe, bilety wstępów ujęte w ofercie.

Cennik: 
Ilość osób:Cena:Rabaty
13 - 17 osób płatnych249,00 zł+ 2 osoby 100 % rabatu
18 - 29 osób płatnych229,00 zł+ 2 - 3 osoby 100 % rabatu
30 - 39 osób płatnych169,00 zł+ 3 osoby 100 % rabatu
40 - 64 osób płatnych149,00 zł+ 4 - 6 osoby 100 % rabatu
65 - 90 osób płatnych144,00 zł+ 6 - 9 osoby 100 % rabatu

 

Powyższe ceny obowiązują w danym roku kalendarzowym za wyjątkiem okresów: / Święta Wielkanocne, Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, ferie zimowe - dotyczy miejscowości górskich, długie weekendy majowe i czerwcowe / w tych okresach będziemy przygotowywać dla Państwa indywidualne kalkulacje w związku ze wzrostem cen za zakwaterowanie i wyżywienie w większości obiektów noclegowych i hoteli zarówno w kraju jak i zagranicą.

Partnerzy