Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK WYJAZDY GRUPOWE  |   tel/fax +48 33 822 70 93  |  kom. +48 501 295 530  |  Napisz do nas | RODO

WN 010 BIELSKO-BIAŁA - 1 dzień

Print Friendly, PDF & Email

JAK w XXI wieku funkcjonuje 200.000 miasto ? Skąd bierze się w kranie woda ? dlaczego kaloryfer jest ciepły ?  dlaczego świeci żarówka ? co dzieje się z naszymi śmieciami i gdzie płyną nieczystości z naszych toalet ?

Co na co dzień może zrobić dziecko lub młody człowiek aby chronić już nie tylko naszą planetę ale nasze miasto ? dlaczego mamy segregować śmieci ? Po co oszczędzać wodę ?

Opowiemy Wam jaka jest ROLA MŁODYCH LUDZI W EDUKACJI EKOLOGICZNEJ.

A na koniec wycieczki zapraszamy na chwilę relaksu do największego i najnowszego klubu zajmującego się profesjonalnie grą w kręgle / Retro Bowling Club / na 2 godziny dobrej zabawy + wodę i frytki.

Szanowni Państwo

CZY PODEJMIECIE WYZWANIE WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA  z Bartkiem ? CZY WOLICIE ABY WIEDZĘ ZAWARTĄ W TEJ WYCIECZCE ALE  W OKROJONEJ WERSJI PRZEKAZYWAŁY DZIECIOM MEDIA, KSIĄŻKI I PRASA ?

Przed Wami program pierwszej z trzech wycieczek pod wspólnym hasłem: EDUKACJA TURYSTYCZNA W TURYSTYCE PLUS SPORT, REKREACJA I HISTORIA NASZEGO REGIONU. Zawarte w programie wycieczki zagadnienia obejmują prawie wszystkie aspekty konieczności uświadomienia młodym ludziom OCHRONY NASZEGO ŚRODOWISKA. Długo myślałem jak to zrobić aby banalne tematy stały się ciekawymi i atrakcyjnymi. Aby przekonać do pomysłu nauczycieli, rodziców i dzieci. Połączyłem wiedzę teoretyczną z fizyczną obecnością: na wysypisku śmieci, w miejscu ujęcia wody dla miasta, w elektrociepłowni gdzie wytwarza się prąd i ciepło do naszych domów. Natomiast jako punkt kulminacyjny proponuję rzecz niecodzienną - dwugodzinną zabawę – połączenie sportu, rekreacji i rywalizacji w krainie kręgli pod okiem instruktora. W ten sposób chcemy by miłe wspomnienia z gry w kręgle łączyły się w przyszłości ze zdobytą wcześniej wiedzą.

Zanim przedstawię program wycieczki jedna uwaga: CZY ZDAJECIE SOBIE PAŃSTWO SPRAWĘ Z TEGO, ŻE KAŻDE DZIECKO PO TAKIEJ WYCIECZCE BĘDZIE MIAŁO TAKĄ WIEDZĘ POPARDĄ PRAKTYCZNYM OGĄDEM TYCH WSZYSTKICH MIEJSC JAKICH OBECNIE NIE MA NAWET 1% DOROSŁYCH OBYWATELI MIASTA BIELSKA ? Ogólnie każdy z nas ma jakieś tam pojęcie ale przygotowując te trzy oferty przez ponad miesiąc doszedłem do wniosku, że dotychczas miałem jedynie mgliste wyobrażenia o tym kto, gdzie i jak dba o to by wszystkie media docierały do mojego domu.

 

7.30 zbiórka, spotkanie z pilotem/przewodnikiem, wsiadamy do busa lub do autokaru ( uwaga gdybyśmy mieli realizować tylko 1 a nie 4 elementy wycieczki danego dnia to wystarczyłoby mieć 2 bilety MZK ale musimy zapewnić grupie DUŻĄ mobilność stąd niezbędny do obsługi będzie bus lub autokar ) Program wycieczki obejmuje wizytę w instytucjach zajmujących się dostarczaniem do naszych domów poszczególnych mediów ( prąd, woda, gaz i ogrzewanie ) lub usuwania z nich ich odpadów ( dotyczy to śmieci i nieczystości płynnych ) Tylko w teorii brzmi to banalnie prosto, w praktyce natomiast wbicie się z „wizyta” w funkcjonujący w pełni zakład pracy a w dodatku w kilka z nich jeden po drugim jest praktycznie niemożliwe. Dlatego też w ciągu tej wycieczki uczestnicy wycieczki:

  • Fizycznie zobaczą z zewnątrz wszystkie omawiane przedsiębiorstwa ale nie będzie to jedynie podjechanie autokarem pod siedzibę dyrekcji jednej z nich i zobaczenie jej przez szybę
  • Otrzymają także niezbędną wiedzę na temat sposobu produkcji oraz dostarczania wszystkich mediów do naszych domów
  • Natomiast losowo w miarę dostępności zobaczą i zwiedzą z przewodnikiem 1 z przedsiębiorstw ( elektrociepłownia, gazownia – system przesyłowy, Aqua – jako firma dostarczająca wodę oraz Miejski Zakład Oczyszczania Miasta  i 1 z miejsc utylizacji zanieczyszczeń stałych lub płynnych )
  • Jeżeli to tylko będzie możliwe postaramy się część z tych wityt w poszczególnych firmach tak przeorganizować by miały formę warsztatów – Z CZYNNYM UDZIAŁEM DZIECI I MŁODZIEŻY
  • Dodatkowo podjedziemy do jednego ze zbiorników wodnych otaczających Bielsko i zaopatrujących miasto w wodę
  • Przy każdym z elementów poruszymy kwestie ekologii, oszczędzania energii i tego jak każdy z nas może przyczynić się codziennie do tego byśmy żyli w czystym i ekologicznym środowisku + postaramy się nawiązać do nowych programów rządowych promujących oszczędność wody
  • Jednym z celów to uświadomienie młodym ludziom konieczności segregacji śmieci w ten sposób by na przykładach, które sami zobaczą zrozumieli, że ekologia to już nie tylko medialny zwrot lecz konieczność w naszym codziennym życiu

O godz. 13.30 zapraszamy grupę do najnowocześniejszego na Podbeskidziu klubu zajmującego się coraz bardziej popularnego także wśród dzieci sportu jakim jest gra w kręgle. Mamy tam do dyspozycji 2 godziny. W cenie usługi jest specjalistyczne obuwie, jednocześnie możemy mieć nawet 8 sześcioosobowych profesjonalnych torów z zapisem elektronicznym. Nie będzie to „pseudo gra na żywioł” ale gra pod okiem instruktorów. W międzyczasie proponujemy uczniom dzbanek wody z cytryną 1/6 osób oraz frytki. Opieka otrzymuje kawę i herbatę gratis. Około 16.00 powrót do szkoły. Ceny są skalkulowane dla grup z Bielska-Białej dla grup z poza Bielska doliczamy jedynie dojazd autokaru do danej szkoły.

Galeria: 
W koszcie ujęto: 

autokar lub  bus  o podwyższonym standardzie dopasowany do wielkości grupy. UWAGA ZE WZGLĘDU NA PRZEPISY W POSZCZEGÓLNYCH FIRMACH ODNOŚNIE ILOŚĆI OSÓB W CZASIE ZWIEDZANIA ORAZ POJEMNOŚCI KLUBU W CZASIE TEJ WYCIECZKI MAX ILOŚĆ UCZESTNIKÓW JUŻ Z OPIEKĄ WYNOSI 49 OSÓB. Pilot/przewodnik, parkingi, ubezpieczenie NNW, bilet wejściowy do klubu z kręglami, instruktor do gry w kręgle / 120 minut, specjalistyczne obuwie do kręgli, 1 dzbanek wody na 6 osób, frytki /

Cennik: 
Ilość osób:Cena:Rabaty
13 - 17 osób płatnych145,00 zł+ 2 osoby 100 % rabatu
18 - 29 osób płatnych125,00 zł+ 2 - 3 osoby 100 % rabatu
30 - 39 osób płatnych95,00 zł+ 3 osoby 100 % rabatu
40 - 64 osób płatnych79,00 zł+ 4 osoby 100 % rabatu
Na każde pełne 10 osób płatnych przysługuje 1 osoba ze 100% rabatem

 

Powyższe ceny obowiązują w danym roku kalendarzowym za wyjątkiem okresów: / Święta Wielkanocne, Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, ferie zimowe - dotyczy miejscowości górskich, długie weekendy majowe i czerwcowe / w tych okresach będziemy przygotowywać dla Państwa indywidualne kalkulacje w związku ze wzrostem cen za zakwaterowanie i wyżywienie w większości obiektów noclegowych i hoteli zarówno w kraju jak i zagranicą.

Partnerzy