Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK WYJAZDY GRUPOWE  |   tel/fax +48 33 822 70 93  |  kom. +48 501 295 530  |  Napisz do nas | RODO

WN 012 BIELSKO-BIAŁA - 1 dzień

Print Friendly, PDF & Email

Kto czuwa nad naszym bezpieczeństwem przez 24 godz. na dobę ? Codzienne życie anonimowych na co dzień  setek ludzi pracujących na rzecz różnych służb – mających tylko jeden cel – dbać o to abyśmy mogli w spokojnie żyć i pracować.

Trafia do Państwa trzecia z naszej najnowszej serii 1 dniowych wycieczek edukacyjnych  / było już o ekologii, była nuta zadumy i historii, nadszedł czas na nasze bezpieczeństwo /

A na koniec wycieczki aby się zintegrować i dobrze bawić zapraszamy na do najnowszego w Bielsku - klubu zajmującego się profesjonalnie grą w kręgle / Retro Bowling Club / na 2 godz. zabawy + woda, frytki.

Proszę zapomnieć o przykładowej - okazjonalnej wizycie w okolicznej OSP z klasami od 2-4 bo to wynikało w danym okresie z programu nauczania. Gdzie posadzono dzieci w samochodzie strażackim , kilkoro przymierzyło hełmy i nawet na chwilę włączono syrenę. My staramy się kompleksowo pokazać młodym ludziom kto ich chroni, do kogo w razie zagrożenia mogą się udać i czego oczekiwać. Uczymy ich także szacunku do przedstawicieli wszystkich tych służb.

GOPR istnieje dlatego ponieważ także w Beskidach giną ludzie, to nie mszą być Rysy czy Kasprowy do tragedii może dojść także na Koziej Górce, ale sztuką jest przekazać młodzieży taką wiedzę i w taki sposób, dzięki której będą mogli takiej tragedii uniknąć lub w krytycznej sytuacji pomóc – pomimo swojego młodego wieku.

Teoretycznie wszyscy mam na myśli osoby dorosłe, znamy poszczególne numery telefonów alarmowych ale po lekturze tego programu wycieczki proszę z ciekawości przypomnieć sobie 4 podstawowe numery, zapisać je a potem sprawdzić w Internecie ich zgodność – my staramy się aby młody człowiek miał świadomość tego co się dzieje i gdzie może szukać pomocy

7.30 zbiórka, spotkanie z pilotem/przewodnikiem, wsiadamy do busa lub do autokaru dopasowanego do wielkości grupy ( uwaga gdybyśmy mieli realizować tylko 1 a nie 5 elementów wycieczki danego dnia to wystarczyłoby mieć 2 bilety MZK ale musimy zapewnić grupie mobilność stąd niezbędny do obsługi będzie bus lub autokar ) Program wycieczki obejmuje wizytę w instytucjach zajmujących się naszym bezpieczeństwem na co dzień. Tylko w teorii wystarczy zadzwonić i już…, w praktyce natomiast wbicie się z „wizytą” do Straży Miejskiej, Komendy Policji, Komendy Straży Pożarnej, Centrali GOPR i Pogotowia Ratunkowego nie jest już takie łatwe a  w dodatku dotarcie tego samego dnia do wszystkich z nich jedno po drugim jest praktycznie niemożliwe.

Przepraszam Państwa ale znowu nie mogę oprzeć się konkluzji: ja chcę pokazać Waszym uczniom miejsca o których ich rodzice tylko wiedzą, że takie są, ich rodzice mogą nawet codziennie w drodze do pracy obok nich przejeżdżać ale nigdy nie byli w środku, nigdy nie mieli możliwości porozmawiania ze specjalnie do tego wyszkoloną osobą, która w zależności do wieku uczniów dopasuje formy i metody przekazu mając na celu tylko jedno: BYĆ MOŻE W PRZYSZŁOŚCI NIE ZDAWKOWE INFORMACJE ZASŁYSZANE Z MEDIÓW ALE WŁAŚNIE TA WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ, NA POLICJI , STAŻY MIEJSKIEJ CZY DYRURCE GOPR ZAWAŻY O CZYIMŚ ŻYCIU LUB ZDROWIU.

I będzie tak tylko dlatego, że dziecko czy młody człowiek – np. uczeń szkoły średniej zapamięta kontakt bezpośredni, to co usłyszy i to co zobaczy na takim spotkaniu – a w konsekwencji  ZADZIAŁA INSTYNKTOWNIE RATUJAC ZDROWIE LUB ŻYCIE LUDZKIE.

Dlatego też w ciągu tej niecodziennej wycieczki jej uczestnicy :

  • Fizycznie zobaczą z zewnątrz wszystkie omawiane miejsca stacjonowania poszczególnych służb i nie będzie to jedynie przejechanie autokarem obok nich
  • Otrzymają także niezbędną wiedzę na temat sposobu działania tych służb
  • Natomiast losowo w miarę dostępności danego dnia zobaczą i zwiedzą 2 z 5 omawianych powyżej instytucji
  • Piszemy 2 instytucje ale jeżeli pozwoli czas to odwiedzimy 3, proszę jednak o realizm siedziba grupy GOPR to Szczyrk, 20 km od Bielska

Widzieć na mieście a zobaczyć czy usiąść w wozie strażackim czy policyjnym to coś zupełnie innego / bardzo proszę nie mylić tych wizyt z innymi imprezami gdzie dla uświetnienia dzieci na minutę wsiadały do radiowozu /, ponadto zapewnimy w trakcie tych wizyt spotkania z właściwie przygotowanymi przedstawicielami chroniących nas instytucji do kontaktów z młodymi ludźmi, warto przygotować swoje pytania do nich.

Strażak to nie tylko gasi ogień, a Policjant nie tylko wręcza mandat za przekroczenie szybkości.

Każde spotkanie będzie przygotowane, każde dostosowane do wieku uczniów i ewentualnych sugestii nauczycieli.

O godz. 13.30 zapraszamy grupę do najnowocześniejszego na Podbeskidziu klubu zajmującego się coraz bardziej popularnego także wśród dzieci sportu jakim jest gra w kręgle. Mamy tam do dyspozycji 2 godziny. W cenie usługi jest specjalistyczne obuwie, jednocześnie możemy mieć nawet 8 sześcioosobowych profesjonalnych torów z zapisem elektronicznym. Nie będzie to „pseudo gra na żywioł” ale gra pod okiem instruktorów. W międzyczasie proponujemy uczniom / dzbanek wody z cytryną 1/6 osób oraz frytki /  Opieka otrzymuje kawę i herbatę gratis. Około 16.00 powrót do szkoły. Ceny są skalkulowane dla grup z Bielska dla innych grup doliczamy dojazd autokaru do danej szkoły.

Galeria: 
W koszcie ujęto: 

autokar, bus  o podwyższonym standardzie dopasowany do wielkości grupy. UWAGA ZE WZGLĘDU NA PRZEPISY W POSZCZEGÓLNYCH Instytucjach ODNOŚNIE ILOŚĆI OSÓB W CZASIE ZWIEDZANIA ORAZ POJEMNOŚCI KLUBU W CZASIE TEJ WYCIECZKI MAX ILOŚĆ UCZESTNIKÓW JUŻ Z OPIEKĄ WYNOSI 49 OSÓB. Pilot/przewodnik, parkingi, ubezpieczenie NNW, bilet wejściowy do klubu z kręglami / 120 minut, obuwie do kręgli, 1 dzbanek wody na 6 osób, frytki /

Cennik: 
Ilość osób:Cena:Rabaty
13 - 17 osób płatnych145,00 zł+ 2 osoby 100 % rabatu
18 - 29 osób płatnych125,00 zł+ 2 - 3 osoby 100 % rabatu
30 - 39 osób płatnych95,00 zł+ 3 osoby 100 % rabatu
40 - 64 osób płatnych79,00 zł+ 4 osoby 100 % rabatu
Na każde 10 osób płatnych przysługuje 1 osoba ze 100% rabatem

 

Powyższe ceny obowiązują w danym roku kalendarzowym za wyjątkiem okresów: / Święta Wielkanocne, Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, ferie zimowe - dotyczy miejscowości górskich, długie weekendy majowe i czerwcowe / w tych okresach będziemy przygotowywać dla Państwa indywidualne kalkulacje w związku ze wzrostem cen za zakwaterowanie i wyżywienie w większości obiektów noclegowych i hoteli zarówno w kraju jak i zagranicą.

Partnerzy