Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK WYJAZDY GRUPOWE  |   tel/fax +48 33 822 70 93  |  kom. +48 501 295 530  |  Napisz do nas | RODO

P 17. ZABRZE 1 dzień - SZTOLNIA KRÓLOWA LUIZA - „Podziemna Podróż w Czasie”

Print Friendly, PDF & Email

Proszę nie mylić tej oferty z ofertą wycieczek do Kopalni Królowa Luiza w Zabrzu ani do Kopalni Węgla Guido w Zabrzu, 11 sierpnia 2017 roku został oddany do zwiedzania 1 odcinek Sztolni Królowej Luizy, o uruchomieniu następnych włącznie z łódkami będziemy Państwa informować na bieżąco.                                    

8.30 wyjazd ze szkoły /z rejonu Bielska-Białej/ PODZIEMNA PODRÓŻ W CZASIE / Czas zwiedzania: 2,5 godziny; Długość trasy: 1,5 km; Ograniczenie wiekowe: 6 lat (grupy z młodszymi dziećmi zapraszamy do zwiedzania; Podziemi Kopalni Królowa Luiza, wejście od ul. Sienkiewicza 43); Temperatura pod ziemią wynosi 16 stopni C; Zalecamy odpowiedni ubiór i pełne obuwie z płaską podeszwą.

Zaledwie kilkadziesiąt metrów pod powierzchnią miasta kryją się podziemne wyrobiska, w których na każdym kroku można poczuć fascynującą historię miejsca i zobaczyć ślady wielkiej rewolucji przemysłowej. Pod koniec XVIII wieku w tych okolicach odkryto pokłady węgla kamiennego i wkrótce rozpoczęto budowę Kopalni Królowa Luiza oraz Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej, łączącej Zabrze i Chorzów. 14-kilometrowa Sztolnia, której drążenie siłą niemal wyłącznie ludzkich mięśni trwało aż 64 lata, okazała się najdłuższą budowlą hydrotechniczną w europejskim górnictwie węglowym!

Swoją niezwykłą wyprawę rozpoczniesz w zabytkowej Łaźni Łańcuszkowej, w której znajdują się fragmenty oryginalnego jej wyposażenia. Tam znajduje się punkt recepcji turystów, z którego pod opieką przewodnika udasz się w głąb ziemi. Trasa obejmuje wyrobiska zarówno sztolni, jak i kopalni, w przekrojowy sposób obrazując, jak rozwijała się technika górnicza od końca XVIII wieku do czasów współczesnych. Dowiesz się, jak wyglądało drążenie sztolni w twardych skałach. Dotkniesz czarnego złota w unikatowym na skalę Europy chodniku wykutym w całości w pokładzie węgla. Zobaczysz rekonstrukcję podziemnego portu przeładunkowego z ruchomym, drewnianym żurawiem. Przyjrzysz się działaniu autentycznych, pracujących urządzeń, kombajnów, przenośników, ładowarki, wrębiarki i wielu innych, w największym w Polsce podziemnym parku maszyn górniczych. Powrót do szkoły około godz. 15.00

Galeria: 
W koszcie ujęto: 

przejazd autokarem lub busem o podwyższonym standardzie dobranym do wielkości grupy, opiekę pilota na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW, parkingi, podatek VAT, opłaty drogowe, bilety wstępów ujęte w ofercie, dodatkowych  przewodników w zwiedzanych obiektach.

Cennik: 
Ilość osób:Cena:Rabaty
13 - 17 osób płatnych179,00 zł+ 2 osoby 100 % rabatu
18 - 29 osób płatnych159,00 zł+ 2 - 3 osoby 100 % rabatu
30 - 39 osób płatnych134,00 zł+ 3 osoby 100 % rabatu
40 - 64 osób płatnych115,00 zł+ 4 - 6 osoby 100 % rabatu
65 - 90 osób płatnych111,00 zł+ 6 - 9 osoby 100 % rabatu

 

Powyższe ceny obowiązują w danym roku kalendarzowym za wyjątkiem okresów: / Święta Wielkanocne, Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, ferie zimowe - dotyczy miejscowości górskich, długie weekendy majowe i czerwcowe / w tych okresach będziemy przygotowywać dla Państwa indywidualne kalkulacje w związku ze wzrostem cen za zakwaterowanie i wyżywienie w większości obiektów noclegowych i hoteli zarówno w kraju jak i zagranicą.

Partnerzy