Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK WYJAZDY GRUPOWE  |   tel/fax +48 33 822 70 93  |  kom. +48 501 295 530  |  Napisz do nas | RODO

P 33.1 MANUFAKTURA i żywe MUZEUM FABRYKI

Print Friendly, PDF & Email

MANUFAKTURA to ponad czasowy kompleks urbanistyczny z XIX i XXI wieku, oraz ulica, która urosła do rangi symbolu ul. PIOTRKOWSKA. Współczesna Łódź zaskakuje rozmachem oraz swoją ofertą turystyczną, śmiało konkuruje z Warszawą, Wrocławiem i uwaga – w pewnych aspektach W Y G R Y W A.

PROGRAM:  7.00 zbiórka, spotkanie z pilotem i wyjazd ze szkoły /z rejonu Bielska-Białej /, Po drodze krótki postój na rozprostowanie nóg.

11.30 Łódź - zwiedzanie rozpoczynamy od pierwszego z 2 kompleksów: MANUFAKTURY, która tworzy zwarty kompleks 13 historycznych budynków oraz nowo wybudowanego centrum handlowego na łącznej powierzchni 27 hektarów – czy li tyle ile zajmuje 38 boisk piłkarskich. Zobaczymy dawne imperium Izraela Poznańskiego: drukarnię, elektrownię, straż pożarną, tkalnię niską ale również ogród pałacowy. Szczegółowo zapoznamy się ze zbiorami dwóch najciekawszych muzeów na terenie Manufaktury:

  • Muzeum Fabryki mieszczącego się w dawnej wykańczalni tekstyliów oraz
  • Muzeum Miasta Łodzi w Pałacu Izraela Poznańskiego

Tam wszystko ma swoje znaczenie, atmosfera, uruchomione krosna i ich hałas, zapach smarów i przędzy aż po najwspanialsze eksponaty zgromadzone w Pałacu Poznańskiego.

Około 14.30 przejdziemy w rejon Muzeum Kanału Dętka / niestety bez zwiedzania, jedynie usłyszymy w tym miejscu wprowadzenie pilota na jego temat ponieważ nie mamy czasu na jego zwiedzanie: 10 osób wchodzi co 30 minut / gdzie zaczyna się symbol Łodzi i jej główna arteria kulturalno-turystyczna: ul. Piotrowska. Spacerując nieśpiesznie z pilotem po najdłuższym deptaku w Polsce dosłownie co kawałek będziemy mogli zobaczyć coś ciekawego. Turysta nie ma prawa się tutaj nudzić, wśród pomników, ławeczek i postaci warto zwróć uwagę na: Trzech Fabrykantów, Lampiarza, Fortepian Artura Rubinsteina, Misia Uszatka, Ławeczkę Tuwima, Pomnik Schillera, Kuferek Reymonta, ale również pałace, fabryki i niesamowite graffiti, które w łodzi doszło do poziomu sztuki

Około 16.00 wyjazd w kierunku Bielska, powrót do szkoły około 21.00

Galeria: 
W koszcie ujęto: 

Przejazd autokarem lub busem o podwyższonym standardzie dobranym do wielkości grupy, opiekę pilota na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW, parkingi, podatek VAT, opłaty drogowe, bilety wstępów ujęte w ofercie, dodatkowych przewodników w zwiedzanych obiektach.1 osoba opieki gratis na każde 10 osób płatnych.​ Jeżeli zaciekawiliśmy Państwa ofertą siostrzanego miasta Bielska-Białej – Łodzi – drugiego centrum włókiennictwa w Polsce na przełomie XX i XXI wieku to zapraszamy na 2 dniową wycieczkę, pełne omówienie w naszym katalogu i na www pod symbolem P 149.

Cennik: 
Ilość osób:Cena:Rabaty
13 - 17 osób płatnych309,00 zł+ 2 osoby 100 % rabatu
18 - 29 osób płatnych284,00 zł+ 2 - 3 osoby 100 % rabatu
30 - 39 osób płatnych204,00 zł+ 3 osoby 100 % rabatu
40 - 64 osób płatnych174,00 zł+ 4 - 6 osoby 100 % rabatu
65 - 90 osób płatnych168,00 zł+ 6 - 9 osoby 100 % rabatu

 

Powyższe ceny obowiązują w danym roku kalendarzowym za wyjątkiem okresów: / Święta Wielkanocne, Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, ferie zimowe - dotyczy miejscowości górskich, długie weekendy majowe i czerwcowe / w tych okresach będziemy przygotowywać dla Państwa indywidualne kalkulacje w związku ze wzrostem cen za zakwaterowanie i wyżywienie w większości obiektów noclegowych i hoteli zarówno w kraju jak i zagranicą.

Partnerzy