Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK WYJAZDY GRUPOWE  |   tel/fax +48 33 822 70 93  |  kom. +48 501 295 530  |  Napisz do nas | RODO

P 33.2 NOWOŚĆ 2019 EC1 najnowsze CENTRUM NAUKI i TECHNIKI - ŁÓDŹ 1 dzień

Przepraszamy Państwa ale ze względu na szereg podwyżek od 1 stycznia 2022 dotyczących wszystkich usług turystycznych aktualny koszt konkretnej wycieczki uzyskacie po kontakcie z Biurem.

Print Friendly, PDF & Email

pełna nazwa kompleksu to „EC 1 ŁÓDŹ – MIASTO KULTURY”/ kino sferyczne, najnowsze w Europie – Planetarium i 150 stanowisk na 8.000 m2/ powstało na terenie dawnej Elektrociepłowni swoim rozmachem i nowoczesnością przyćmił „warszawskiego Kopernika”, oraz ulica, która urosła do rangi symbolu – ul. PIOTRKOWSKA. Współczesna Łódź zaskakuje rozmachem oraz swoją ofertą turystyczną, śmiało konkuruje z Warszawą, Krakowem i uwaga – w pewnych aspektach WYGRYWA.

I dzień: 7.00 zbiórka, spotkanie z pilotem i wyjazd ze szkoły /z rejonu Bielska-Białej /, Po drodze krótki postój na rozprostowanie nóg.

11.30 Łódź zwiedzanie rozpoczynamy od „EC 1 ŁÓDŹ – Miasta Kultury”, które powstało na terenie dawnej Elektrociepłowni i obecnie jest największym i najnowocześniejszym w Polsce CENTRUM NAUKI i TECHNIKI. Wewnątrz kompleksu znajdują się:

  • Centrum Nauki i Techniki,
  • Planetarium,
  • Kino Sferyczne,
  • Narodowe Centrum Kultury Filmowej,
  • Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej.

W ramach 3 godzinnego pobytu w cenie wycieczki rezerwujemy dla Państwa Podopiecznych:

  • Centrum Nauki i Techniki – zwiedzanie ekspozycji / 150 stanowisk na 8.000 m2 /,
  • pokaz w Kinie Sferycznym
  • i seans w Planetarium

UWAGA – przy planowanej wizycie w EC1, dopasujemy program zwiedzania do wieku, istnieje możliwość za dodatkową opłatą rezerwacji warsztatów czy aktualnych wystaw tematycznych – prosimy jednak o realizm / konieczne jest kilkumiesięczne wyprzedzenie rezerwacji, dopasowanie programu do wieku uczestników oraz możliwości EC1, ponieważ niektóre atrakcje są dostępne tylko dla grup max. 12-sto osobowych, które wchodzą co 30 minut, dodatkowo należy to dopasować do programu całej wycieczki i godziny wyjazdu z Łodzi do szkoły – czas pracy kierowcy/, Oczywiście jesteśmy otwarci na Państwa propozycje i możemy dosłownie cały dzień spędzić w EC 1 .

Około 14.30 przejdziemy w rejon Muzeum Kanału Dętka / niestety bez zwiedzania, jedynie usłyszymy w tym miejscu wprowadzenie pilota na jego temat ponieważ nie mamy czasu na jego zwiedzanie: 10 osób wchodzi co 30 minut / gdzie zaczyna się symbol Łodzi i jej główna arteria kulturalno-turystyczna: ul. Piotrowska. Spacerując nieśpiesznie z pilotem po najdłuższym deptaku w Polsce dosłownie co kawałek będziemy mogli zobaczyć coś ciekawego. Turysta nie ma prawa się tutaj nudzić, wśród pomników, ławeczek i postaci warto zwróć uwagę na: Trzech Fabrykantów, Lampiarza, Fortepian Artura Rubinsteina, Misia Uszatka, Ławeczkę Tuwima, Pomnik Schillera, Kuferek Reymonta, ale również pałace, fabryki i niesamowite graffiti, które w łodzi doszło do poziomu sztuki. Jeżeli zaciekawiliśmy Państwa ofertą siostrzanego miasta Bielska-Białej – Łodzi – drugiego centrum włókiennictwa w Polsce na przełomie XX i XXI wieku to zapraszamy na 2 dniową wycieczkę, pełne omówienie w naszym katalogu i na www pod symbolem P 149.

Około 16.00 wyjazd w kierunku Bielska, powrót do szkoły około 21.00

Galeria: 
W koszcie ujęto: 

przejazd autokarem lub busem o podwyższonym standardzie dobranym do wielkości grupy, opiekę pilota na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW, parkingi, podatek VAT, opłaty drogowe, bilety wstępów ujęte w ofercie, dodatkowych przewodników w zwiedzanych obiektach.1 osoba opieki gratis na każde 10 osób płatnych.

Cennik: 
Ilość osób:Cena:Rabaty
13 - 17 osób płatnych324,00 zł+ 2 osoby 100 % rabatu
18 - 29 osób płatnych294,00 zł+ 2 - 3 osoby 100 % rabatu
30 - 39 osób płatnych214,00 zł+ 3 osoby 100 % rabatu
40 - 64 osób płatnych184,00 zł+ 4 - 6 osoby 100 % rabatu
65 - 90 osób płatnych178,00 zł+ 6 - 9 osoby 100 % rabatu

 

Powyższe ceny obowiązują w danym roku kalendarzowym za wyjątkiem okresów: / Święta Wielkanocne, Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, ferie zimowe - dotyczy miejscowości górskich, długie weekendy majowe i czerwcowe / w tych okresach będziemy przygotowywać dla Państwa indywidualne kalkulacje w związku ze wzrostem cen za zakwaterowanie i wyżywienie w większości obiektów noclegowych i hoteli zarówno w kraju jak i zagranicą.

Partnerzy