Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK WYJAZDY GRUPOWE  |   tel/fax +48 33 822 70 93  |  kom. +48 501 295 530  |  Napisz do nas | RODO

WN008. Wrocław 2 dni / HYDROPOLIS, Muzeum Pana Tadeusza, HUMANITARIUM, SkyTower

Print Friendly, PDF & Email

I dzień: 7.00 wyjazd ze szkoły /z rejonu Bielska-Białej/, przejazd do Wrocławia, po drodze krótki postój w rejonie Góry Św. Anny. 11.00 Wrocław zaczynamy zwiedzać od HUMANITARIUM, Przyjdź do HUMANITARIUM i pokonaj trzyetapową ścieżkę edukacyjną składającą się z interaktywnych eksponatów i multimediów :

 • Empirycznie przekonaj się jak w prosty sposób można przetworzyć różne rodzaje energii, pochodzącej ze źródeł naturalnych, w tę elektryczną, płynącą bezpośrednio do naszego gospodarstwa domowego.
 • Oświetl energią słoneczną stolicę Dolnego Śląska,
 • wyślij rakietę kosmiczną napędzaną wodorem w misje specjalną,
 • wyprodukuj energię elektryczną siłą własnych mięśni,
 • ścigając się na „rowerze” i użyj energii sprężonego powietrza …do układania fryzury.

Wystawa OZE to doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych, która jednocześnie skłania do refleksji nad kierunkiem rozwoju przemysłu energetycznego i dbałości o środowisko naturalne. Przejazd do centrum gdzie zobaczymy MUZEUM PANA TADEUSZA, tam na 1500 m2, odbędziemy podróż do świata  INWOKACJI,  do czasów w których żył i pracował Adam MICKIEWICZ

 • Muzeum Pana Tadeusza to miejsce, w którym łączą się historia i współczesność. Na płaszczyźnie tradycji polskiego romantyzmu podkreśla wątki wciąż obecne i żywe w polskiej kulturze. Poszukuje języka umożliwiającego przedstawienie kulturotwórczej roli tej spuścizny w sposób nowoczesny, nie rezygnując przy tym z prób jej reinterpretacji.
 • Jednym z celów działalności muzeum jest więc ukazanie arcydzieła oraz jego autora w kontekście społeczno-kulturowym epoki jako mocno osadzonych w realiach ówczesnej Europy i kluczowych dla kształtowania się polskiej tradycji walki o niepodległość.
 • Dzięki najnowocześniejszej technologii, przyjaznej zarówno dla młodego, jak i starszych pokoleń, w sposób przystępny i wieloaspektowy prezentujemy żywe dziedzictwo romantyzmu.
 • Na tysiącu pięciuset metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej, w osiemnastu salach, zgromadziliśmy siedemset eksponatów, zainstalowaliśmy ponad sto gier, instalacji i prezentacji multimedialnych.
 • Misją Muzeum Pana Tadeusza jest pokazanie rangi dzieła Adama Mickiewicza w zmieniającej się rzeczywistości historycznej i kulturalnej Europy na przestrzeni ostatnich dwustu lat, a także ukazanie poematu Pan Tadeusz jako tekstu kształtującego nowoczesne myślenie o tradycji i tożsamości kulturowej.
 • Podejmujemy się tej misji w czasie dynamicznego rozwoju cyberkultury i przy negatywnych trendach statystycznych pokazywanych przez badania czytelnictwa.
 • Priorytetem ekspozycji stałej będzie maksymalna koncentracja na wątkach narracyjnych i kontekście kulturowym wywiedzionym z treści najcenniejszego eksponatu.

Około 18.30 przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

II dzień: 8.00 śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku HYDROPOLIS. ...”To miejsce dla wszystkich spragnionych w i e d z y, woda pokrywa 70% kuli ziemskiej a ta wystawa jest jej poświęcona, przygotuj się na niezwykłą podróż i odkryj otaczający nas świat z nowej perspektywy ...” Wystawa HYDROPOLIS znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m², jest podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia: ekologia, planeta wody, głębiny, ocean życia, strefa relaksu i hydropedia. Następnie  przejazd autokarem w rejon Sky TOWER i wyjazd „windą do nieba” na platformę widokową najwyższego budynku w Polsce, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Wrocławia. Chwila czasu w największej wrocławskiej galerii handlowej i około 14.30 wyjazd do Bielska-Białej, powrót do szkoły około godz. 19.00

Galeria: 
W koszcie ujęto: 

przejazd autokarem lub busem o podwyższonym standardzie dobranym do wielkości grupy, opiekę pilota na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW, parkingi, podatek VAT, opłaty drogowe, bilety wstępów ujęte w ofercie, dodatkowych przewodników w zwiedzanych obiektach, Wyżywienie: obiadokolacja i śniadanie. Nocleg pokoje 2,3,4 os z łazienkami.1 osoba opieki gratis na każde 10 osób płatnych. Dopłaty: do pokoju 1 os. 90 zł/os

Cennik: 
Ilość osób:Cena:Rabaty
13 - 17 osób płatnych439,00 zł+ 2 osoby 100 % rabatu
18 - 29 osób płatnych409,00 zł+ 2 - 3 osoby 100 % rabatu
30 - 39 osób płatnych359,00 zł+ 3 osoby 100 % rabatu
40 - 64 osób płatnych319,00 zł+ 4 - 6 osoby 100 % rabatu
65 - 90 osób płatnych312,00 zł+ 6 - 9 osoby 100 % rabatu

 

Powyższe ceny obowiązują w danym roku kalendarzowym za wyjątkiem okresów: / Święta Wielkanocne, Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, ferie zimowe - dotyczy miejscowości górskich, długie weekendy majowe i czerwcowe / w tych okresach będziemy przygotowywać dla Państwa indywidualne kalkulacje w związku ze wzrostem cen za zakwaterowanie i wyżywienie w większości obiektów noclegowych i hoteli zarówno w kraju jak i zagranicą.

Partnerzy