Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK WYJAZDY GRUPOWE  |   tel/fax +48 33 822 70 93  |  kom. +48 501 295 530  |  Napisz do nas | RODO

WN 009. KIELCE - Góry ŚWIĘTOKRZYSKIE – 2 dni / Centrum NAUKI LEONADO da VINCI i zamek królewski w Chęcinach, Zespół Jaskiń w Kadzielni, Energetyczne CENTRUM NAUKI ...

Print Friendly, PDF & Email

Oferta dedykowana dla klas starszych szkół podstawowych oraz gimnazjum.

I dzień: 7.00 wyjazd ze szkoły /z rejonu Bielska-Białej/, przejazd do Chęcin koło Kielc. Centrum Nauki Leonado da Vinci, wystawa oznacza koniec dawnego oprowadzania przez przewodników muzealnych , oznacza również koniec „szurania” po wiekowych parkietach filcowymi kapciami – za dużymi o 3-4 rozmiary – tutaj multimedializm zachęca młodego człowieka do samodzielnego myślenia, do samodzielnego zgłębiania wiedzy. Wejdź do serca, zobacz płuca palacza, zmierz potęgę swego skoku, skontroluj refleks i koncentrację. Wystawa: „Człowiek niezwykła maszyna” kosztowała ponad 3,5 mln złotych. Przedstawiono na niej 5 czynności życiowych człowieka: oddychanie, funkcjonowanie układu krwionośnego, reakcje na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie. Przejazd autokarem na Podzamcze do zamku królewskiego w Chęcinach /po rewitalizacji/. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem obejmuje: zamek, lochy, skarbiec, wejście na dwie wieże, przymierzanie elementów zbroi rycerskich, zakuwanie w dyby, pokazy strzelania z armaty, hakownic i piszczela /dla grup powyżej 30 osób!!!/, wystawę broni drzewcowej i wystawę galerii zdjęć zamku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

II dzień: 8.00 śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie tego dnia rozpoczynamy od Chrustów – gdzie zobaczymy OCEANIKĘ z fauną i florą mórz i oceanów. 250 000 litrów wody, ogromne akwaria pływające w nich rekiny. Kielc. Energetyczne Centrum Nauki – zwiedzamy wystawę: „Energia” około 90 minut. Jednorazowo do Sali ekspozycyjnej wchodzi 60 osób. Wejście odbywa się co 2 godziny w dostępnych w danym dniu turach zwiedzania. Bilet na Wystawę obejmuje: korzystanie z urządzeń ekspozycji ECN, wizytę w Kinie 3D, przeprowadzanie doświadczeń w Laboratorium Generator Mocy. Każdy Zwiedzający dowolnie dysponuje czasem przeznaczonym na zwiedzanie. Następnie przejeżdżamy do Kadzielni, dzielnicy Kielc gdzie w starych kamieniołomach po założeniu na głowę kasku w grupach 12-sto osobowych co 10 minut będziemy wchodzić do zespołu jaskiń. Szczególnie dla dzieci i młodzieży jaskinie w Kadzielni są ciekawszą, bardziej atrakcyjną alternatywą jaskini Raj. Wyjazd do szkoły ok. godz. 15.00, powrót do Bielska godz. 19.00.

Galeria: 
W koszcie ujęto: 

przejazd autokarem lub busem o podwyższonym standardzie dobranym do wielkości grupy, opiekę pilota na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW, parkingi, podatek VAT, opłaty drogowe, bilety wstępów ujęte w ofercie, dodatkowych przewodników w zwiedzanych obiektach, wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja, nocleg pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami. 1 osoba opieki gratis na każde 10 osób płatnych.

Cennik: 
Ilość osób:Cena:Rabaty
13 - 17 osób płatnych439,00 zł+ 2 osoby 100 % rabatu
18 - 29 osób płatnych409,00 zł+ 2 - 3 osoby 100 % rabatu
30 - 39 osób płatnych359,00 zł+ 3 osoby 100 % rabatu
40 - 64 osób płatnych319,00 zł+ 4 - 6 osoby 100 % rabatu
65 - 90 osób płatnych314,00 zł+ 6 - 9 osoby 100 % rabatu

 

Powyższe ceny obowiązują w danym roku kalendarzowym za wyjątkiem okresów: / Święta Wielkanocne, Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, ferie zimowe - dotyczy miejscowości górskich, długie weekendy majowe i czerwcowe / w tych okresach będziemy przygotowywać dla Państwa indywidualne kalkulacje w związku ze wzrostem cen za zakwaterowanie i wyżywienie w większości obiektów noclegowych i hoteli zarówno w kraju jak i zagranicą.

Partnerzy