Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK WYJAZDY GRUPOWE  |   tel/fax +48 33 822 70 93  |  kom. +48 501 295 530  |  Napisz do nas | RODO

Z 1.2 „ŚCIEŻKA w OBŁOKACH” – 1 dzień - Czechy, jest to atrakcja na skalę europejską, dostępna dla rodzin z małymi dziećmi oraz osób niepełnosprawnych na wózkach przez cały rok

Przepraszamy Państwa ale ze względu na szereg podwyżek od 1 stycznia 2022 dotyczących wszystkich usług turystycznych aktualny koszt konkretnej wycieczki uzyskacie po kontakcie z Biurem.

Print Friendly, PDF & Email

KILKA SŁÓW WYJAŚNIENIA: „Ścieżka w obłokach” znajduje się w Czechach na wysokości Gór Stołowych tuż przy granicy z Polską i jako atrakcja w czasie typowej wycieczki zagranicznej powinna być w części katalogu z takimi właśnie wycieczkami ale ze względu na niezwykłość i atrakcyjność oferty , zdecydowaliśmy się umieścić ją właśnie Na początku katalogu. Ta sama wycieczka występuje również w wersji 2 dniowej, w katalogu jest dostępna pod numerem P 149.1 Co to jest „Ścieżka w obłokach” lub „Ścieżka w chmurach” ? jak mawiają inni ?

Ścieżka w obłokach to efekt ciężkiej pracy i zaciętości czeskich inżynierów. 5 grudnia 2015 roku mogli oni stwierdzić: „Warto było!”. To właśnie wtedy ta wyjątkowa budowla została przedstawiona wszystkim w całej swej okazałości. Czesi mogą mieć prawdziwy powód do dumy, a narciarski rejon Dolní Morava, praktycznie graniczący z Polską (czym jest bowiem pokonanie 19 kilometrów z Międzylesia), zyskał dodatkową atrakcję. I to nie byle jaką. Stezka v oblacích to budowla niezwykła. Wzniesiono ją na wysokości 1116 m. n.p.m. na szczycie Slamnik, tuż obok górnej stacji kolejki Sněžník. Całość ma wysokość około 55 metrów, a ze szczytu rozpościera się piorunujący widok na dolinę Dolnej Morawy, sporą część Jeseników oraz Orlické hory, zaś przy dobrej widoczności można dostrzec zarys Karkonoszy z charakterystyczną Śnieżką. Trudno tę konstrukcję nazwać klasyczną wieżą widokową. Jest to raczej przepiękne połączenie trzech wież, promenady i… zjeżdżalni, ale o niej później. Obiekt jest wykonany z drewna modrzewiowego i stali. Wznosi się ponad porastającym górę świerkowym lasem. Wędrując po tej ścieżce w drodze na szczyt pokonujemy odległość 750 metrów oraz 38 m przewyższenia. Kładka jest tak skonstruowana, żeby była dostępna cały rok także dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi – spokojnie można pokonać całą trasę z wózkiem. Ścieżka w obłokach niesie za sobą także wartość edukacyjną. Na trasie zainstalowano 15 tablic informacyjnych, z których można poznać historię tego miejsca oraz najciekawszych atrakcji w okolicy. Drogę między poszczególnymi  „piętrami” można pokonać także w rękawie z siatki (w obie strony), a z góry na dół można zjechać w 101-metrowej stalowej rurze z okienkami (tzw. tobogan). W internecie jest sporo filmików pokazujących tę wspaniałą budowlę, zapraszamy do ich obejrzenia – a potem dzwońcie, zabierzemy tam Was i Waszych Przyjaciół, uczniów, kolegów, koleżanki i całą rodzinę.

I dzień: 7.00 wyjazd ze szkoły /z rejonu Bielska-Białej/ przejazd w rejon Dolnej Morawy, a zatem przekraczamy granicę Polski, niezbędny jest dowód osobisty lub paszport aktualny jeszcze przez 6 miesięcy od daty przekroczenia granicy. Kolejką linową Śnieżnik / wygodna 4 ro osobowa kanapa /wyjeżdżamy na szczyt Slamnika a potem już tylko czeka nas zastrzyk adrenaliny na „Spacerze w chmurach”, opis atrakcji powyżej, w zależności od warunków pogodowych możemy później odpocząć bezpośrednio obok wieży, górnej stacji wyciągu lub podejść do schroniska. Następnie zjeżdżamy kolejką do oczekującego na dole autokaru i wracamy do kraju. Powrót do szkoły godz. 20.00

W koszcie ujęto: 

przejazd autokarem lub busem o podwyższonym standardzie dobranym do wielkości grupy, opiekę pilota na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW, KL i Bagaż, parkingi, podatek VAT, opłaty drogowe w kraju i zagranicą, bilety wstępów ujęte w ofercie.

UWAGA:

  • Powyższa cena obowiązuje dla dzieci do 15 roku życia, dopłata dla osób powyżej 15 roku życia wynosi 170 KC/os. i wynika z różnicy w cenie biletu wstępu w ramach pakietu / kolejka linowa w obie strony + „ścieżka w chmurach” 
Cennik: 
Ilość osób:Cena:Rabaty
30-39 osób płatnych199,00 zł+ 3 osoby 100 % rabatu
40 - 55 osób płatnych175,00 zł+ 4 - 5 osoby 100 % rabatu

 

Powyższe ceny obowiązują w danym roku kalendarzowym za wyjątkiem okresów: / Święta Wielkanocne, Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, ferie zimowe - dotyczy miejscowości górskich, długie weekendy majowe i czerwcowe / w tych okresach będziemy przygotowywać dla Państwa indywidualne kalkulacje w związku ze wzrostem cen za zakwaterowanie i wyżywienie w większości obiektów noclegowych i hoteli zarówno w kraju jak i zagranicą.

Partnerzy