Witaj na stronie Platformy Turystycznej Biura Podróży BARTEK WYJAZDY GRUPOWE  |   tel/fax +48 33 822 70 93  |  kom. +48 501 295 530  |  Napisz do nas | RODO

P149.1 - Czechy - 2 dni - „ŚCIEŻKA W OBŁOKACH” – Polskie i czeskie GÓRY STOŁOWE

Przepraszamy Państwa ale ze względu na szereg podwyżek od 1 stycznia 2022 dotyczących wszystkich usług turystycznych aktualny koszt konkretnej wycieczki uzyskacie po kontakcie z Biurem.

Print Friendly, PDF & Email

Pytajcie o super wersje tej samej wycieczki z RAFFTINGIEM w Bardzie Śl.

KILKA SŁÓW WYJAŚNIENIA: „Ścieżka w obłokach” znajduje się w Czechach na wysokości Gór Stołowych tuż przy granicy z Polską i jako atrakcja w czasie typowej wycieczki zagranicznej powinna być w części katalogu z takimi właśnie wycieczkami ale ponieważ 80% tej konkretnej wycieczki to jednak Polska, zdecydowaliśmy się umieścić ją właśnie w otoczeniu wycieczek w Góry Stołowe. Co to jest „Ścieżka w obłokach” lub „Ścieżka w chmurach” ? jak mawiają inni ?

Ścieżka w obłokach to efekt ciężkiej pracy i zaciętości czeskich inżynierów. 5 grudnia 2015 roku mogli oni stwierdzić: „Warto było!”. To właśnie wtedy ta wyjątkowa budowla została przedstawiona wszystkim w całej swej okazałości.

Czesi mogą mieć prawdziwy powód do dumy, a narciarski rejon Dolní Morava, praktycznie graniczący z Polską (czym jest bowiem pokonanie 19 kilometrów z Międzylesia), zyskał dodatkową atrakcję. I to nie byle jaką. Stezka v oblacích to budowla niezwykła. Wzniesiono ją na wysokości 1116 m. n.p.m. na szczycie Slamnik, tuż obok górnej stacji kolejki Sněžník. Całość ma wysokość około 55 metrów, a ze szczytu rozpościera się piorunujący widok na dolinę Dolnej Morawy, sporą część Jeseników oraz Orlické hory, zaś przy dobrej widoczności można dostrzec zarys Karkonoszy z charakterystyczną Śnieżką. Trudno tę konstrukcję nazwać klasyczną wieżą widokową. Jest to raczej przepiękne połączenie trzech wież, promenady i… zjeżdżalni, ale o niej później. Obiekt jest wykonany z drewna modrzewiowego i stali. Wznosi się ponad porastającym górę świerkowym lasem. Wędrując po tej ścieżce w drodze na szczyt pokonujemy odległość 750 metrów oraz 38 m przewyższenia. Kładka jest tak skonstruowana, żeby była dostępna cały rok także dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi – spokojnie można pokonać całą trasę z wózkiem. Ścieżka w obłokach niesie za sobą także wartość edukacyjną. Na trasie zainstalowano 15 tablic informacyjnych, z których można poznać historię tego miejsca oraz najciekawszych atrakcji w okolicy. Drogę między poszczególnymi  „piętrami” można pokonać także w rękawie z siatki (w obie strony), a z góry na dół można zjechać w 101-metrowej stalowej rurze z okienkami (tzw. tobogan). W internecie jest sporo filmików pokazujących tę wspaniałą budowlę, zapraszamy do ich obejrzenia – a potem dzwońcie, zabierzemy tam Was i Waszych Przyjaciół, uczniów, kolegów, koleżanki i całą rodzinę.

I dzień:

7.00 wyjazd ze szkoły /z rejonu Bielska-Białej/ przejazd do Złotego Stoku, gdzie zobaczymy wraz z przewodnikiem Kopalnię Złota. Na podziemną trasę turystyczną składają się: Sztolnia Gertrudy, laboratorium J. Scharfenberga, Skarbiec – to tutaj można zobaczyć 1066 „złotych” sztabek, które odpowiadają 16 tonom złota uzyskanym w ciągu całego czasu pracy kopalni, tj. przez ok.  1000 lat, Chodnik śmierci. Spragnieni wrażeń część trasy zwiedzania mogą przebyć po specjalnie przygotowanej 8 metrowej zjeżdżalni. Na zakończenie zwiedzania turyści oglądają Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli. Największą atrakcją Sztolni Czarnej jest jedyny w Polsce podziemny wodospad – głęboko pod ziemią, w małej komorze, z wysokości 8 metrów, woda z hukiem spada tuż przed odwiedzającymi, nierzadko ochlapując zachwyconych turystów. To tutaj 8 maja 1945 roku Niemcy mieli ukryć skarby III Rzeszy. Prace poszukiwawcze bursztynowej komnaty i złota Wrocławia trwają do dziś... Od roku 2008, turyści z tego poziomu wyjeżdżają na zewnątrz Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem – największą atrakcją turystyczną kopalni. Kłodzko - zwiedzanie Podziemnej Trasy 1000-lecia. Przejazd do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

II dzień:

śniadanie, wykwaterowanie. 9.00 Przejazd w rejon Dolnej Morawy, przekraczamy granicę, niezbędny jest dowód osobisty lub paszport aktualny jeszcze przez 6 miesięcy od daty przekroczenia granicy. Kolejką linową Śnieżnik wyjeżdżamy na szczyt Slamnika a potem już tylko czeka nas zastrzyk adrenaliny na „Spacerze w chmurach”, opis atrakcji powyżej, w zależności od warunków pogodowych możemy później odpocząć bezpośrednio obok wieży, górnej stacji wyciągu lub podejść do schroniska. Następnie zjeżdżamy kolejką do oczekującego na dole autokaru i wracamy do kraju. Powrót do szkoły około godz. 19.00

Galeria: 
W koszcie ujęto: 

przejazd autokarem lub busem o podwyższonym standardzie dobranym do wielkości grupy, opiekę pilota na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW, KL i Bagaż, parkingi, podatek VAT, opłaty drogowe w kraju i zagranicą, bilety wstępów ujęte w ofercie, dodatkowych przewodników w zwiedzanych obiektach, wyżywienie /obiadokolacja, śniadanie/, nocleg.

UWAGA:

  • Powyższa cena obowiązuje dla dzieci do lat 15, dopłata dla osób powyżej 15 roku życia 170 KC.
  • Natomiast aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić wycieczkę, możemy zmienić program 1 dnia i w zamian Kopalni Złota i Kłodzka możemy zrealizować RAFFTING w Bardzie Śląskim / zamiennie w razie niepogody zobaczymy twierdzę Srebrna Góra

W katalogach wydrukowanych na rok 2018 błędnie wpisano :

  1. Przedziały ilościowo-cenowe, które od tego roku przy zagranicznych wycieczkach szkolnych będą obejmowały maksymalnie 55 osób
  2. Dla większych grup wykonujemy indywidualne kalkulacje kosztów
  3. W katalogach błędnie wskazano numer wycieczki jako P 149.1, właściwy numer to Z 149.1
Cennik: 
Ilość osób:Cena:Rabaty
13 - 17 osób płatnych414,00 zł+ 2 osoby 100 % rabatu
18 - 29 osób płatnych394,00 zł+ 2 - 3 osoby 100 % rabatu
30 - 39 osób płatnych354,00 zł+ 3 osoby 100 % rabatu
40 - 55 osób płatnych294,00 zł+ 4 - 6 osoby 100 % rabatu

 

Powyższe ceny obowiązują w danym roku kalendarzowym za wyjątkiem okresów: / Święta Wielkanocne, Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, ferie zimowe - dotyczy miejscowości górskich, długie weekendy majowe i czerwcowe / w tych okresach będziemy przygotowywać dla Państwa indywidualne kalkulacje w związku ze wzrostem cen za zakwaterowanie i wyżywienie w większości obiektów noclegowych i hoteli zarówno w kraju jak i zagranicą.

Partnerzy